Wrocławianie przeciw wandalizmowi. Jacek Świat – Tradycja polskiej tolerancji musi wygrać z hołotą!

jacek_swiat.jpg
fot. youtube.com

Śmierć mężczyzny, który w sylwestrową noc w Ełku wrzucił petardę do baru z kebabem, a następnie został dźgnięty nożem przez pracownika baru, odciska się piętnem w całej Polsce. Po chuligańskim wydarzeniu w Lubinie, doszło do bezprecedensowego aktu wanadalizmu na jeden z lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Nieznany sprawca wybił szybę i wrzucił butelkę z łatwopalną substancją do środka i ją podpalił. Policja bada sprawę.

Tym razem atak został przeprowadzony na restaurację prowadzoną przez Egipcjanina, mieszkającego w Polsce od 8 lat. Policja intensywnie sprawdza zapisy miejskiego monitoringu i przesłuchuje świadków. Nikomu nic się nie stało, ale jak mówi rzecznik Policji Paweł Petrykowski to może być kwestią czasu.

– Nie chcę robić problemów, nie chcę dla ludzi źle. Chcę działać i pracować, ale nie chcę też, by ludzie źle traktowali mnie – podkreślił właściciel lokalu.

Po tych dramatycznych wydarzeniach społeczność wrocławska wyraziła swoją dezaprobatę wobec takich rasistowskich i barbarzyńskich zachowań. Na portalach społecznościowych uruchomiono akcję „zrzuta na szybę” oraz pieczenie ciasta jako wyraz solidarności. Akcja ma również wyrazić sprzeciw wobec rasizmu.

Na bestialskie wydarzenia zareagował poseł Jacek Świat:

Panie Ali, Pani Magdaleno jesteśmy z wami. Tradycja polskiej tolerancji musi wygrać z hołotą!

Ostro na wydarzenia zareagował także prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Na swoim facebookowym profilu napisał:

nie ma mojej zgody na rasistowskie i ksenofobiczne zachowania w naszym mieście!

Również Rada Osiedla Ołbin potępia wszystkie akty wandalizmu:

Chuligaństwo i bezpośrednie narażenie życia i zdrowia mieszkańców kamienicy nad lokalem. Właścicielka baru oraz jej pracownik to pracowici i sympatyczni ludzie. Swoją pracowitością i uczciwością służą mieszkańcom Ołbina. Przykro , że takie rzeczy dzieją się na naszym osiedlu – mówi Błażej Szymczak (Radny RO)

Dzisiaj na godz. 16 w barze Kebab przy ul. Prusa 17 zaplanowane jest spotkanie, zostaną przekazane upieczone ciasta, a pieniądze uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na remont lokalu.

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Wypieprzyc facebooka z Polski za propagowanie nienawisci na tle rarodowosciowym np. Zyd P. Najszub nazywa Polskich gorali od stada choloty, albo pokazuja sprebafrykowane ochydne zdjecia posla K. Pawlowicz nagiej. Wypieprzyc za mowe nienawisci facebook z Polski !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ