Wrocławianie solidaryzują się z właścicielem baru kebab. Radny Mieszkała: Nie ma zgody na niszczenie cudzego mienia

W barze kebab, przy ul. Prusa 17 o godz. 16 odbyło się niecodzienne spotkanie. Użytkownicy jednego z portali społecznościowych postanowili pomóc Egipcjaninowi i rozpoczęli akcję pomocową, pt. „Zrzuta na szybę.”

Dla przypomnienia, chodzi o chuligański czyn sprzed trzech dni, gdzie nieznany sprawdza rozbił szybę w barze i wrzucił łatwopalną substancję do wnętrza. Szczęśliwie, oprócz szkód materialnych nikomu nic się nie stało.

Na dzisiejsze spotkanie przyszło ponad 30 osób. Przynieśli ze sobą kilka blach smacznego ciasta. Była też kawa. Podczas rozmów, dało się słyszeć słowa otuchy i zapewnienia, iż wrocławianie potępiają czyn, który jest powodem całej akcji. Wszyscy powtarzali, że solidaryzują się z właścicielem baru.

Wśród gości widać było przedstawicieli samorządowych. pan dyrektor Jacek Sutryk UM, radny Rady Miejskiej dr Krystian Mieszkała i radny Rady Osiedla Ołbin Błażej Szymczak, wespół z pozostałymi gośćmi wyrażali sprzeciw wobec niedawnych haniebnych zachowań.

Radny Krystian Mieszkała powiedział:

” Nie ma zgody na niszczenie cudzego mienia. W pełni solidaryzujemy się z Alim”

zaś Błażej Szymczak, radny Rady Osiedla Ołbin

” Chuligaństwo i bezpośrednie narażenie życia i zdrowia mieszkańców kamienicy nad lokalem. Właścicielka baru oraz jej pracownik to pracowici i sympatyczni ludzie. Swoją pracowitością i uczciwością służą mieszkańcom Ołbina. Przykro, że takie rzeczy dzieją się na naszym osiedlu.

Właściciel całą akcją był mile zaskoczony. Już wiadomo, że do puszki wrzucono wystarczającą kwotę, by pokryć  wstawienie szyby. W chwili obecnej, w lokalu trwa  remont,  wkrótce po haniebnym podpaleniu nie będzie śladu.

źródło: własne

fot: włane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj