Złoty Pociąg: tajemnicze prace na 61 kilometrze!

Piotr Koper, który zasłynął jako poszukiwacz Złotego Pociągu, poinformował o pracach prowadzonych w rejonie, gdzie ukryty ma być legendarny skład z czasów II wojny światowej.

Choć poszukiwania Złotego Pociągu stanęły w miejscu, Piotr Koper nie daje za wygraną i nie przestaje monitorować okolicy. Okazuje się, że w lesie koło nasypu kolejowego rozpoczęto wyrąb drzew. Prace prowadzone są na 61 kilometrze linii kolejowej łączącej Wrocław z Wałbrzychem, na odcinku o długości około 700 metrów.

Koper przypomina, że właśnie w tym miejscu znajdować się ma wjazd do tunelu, który prowadzi do podziemnego kompleksu pod zamkiem Książ. Jednocześnie odkrywca podkreśla, że nie jest w żaden sposób powiązany z wycinką drzew.

Jak dotąd nie wiadomo, kto i dlaczego prowadzi wyrąb lasu. Być może chodzi o budowę nowej drogi leśnej. Koper był na miejscu 3 stycznia 2017 roku i zrobił kilka zdjęć. Nie zastał jednak nikogo. Poszukiwacze zwrócili się z zapytaniem do zarządu linii kolejowych PKP PLK. Nie uzyskali jeszcze odpowiedzi.

Złoty Pociąg jest podobno ukryty w sekretnym tunelu w nasypie na wysokości 65 kilometra. Jednak przeprowadzone w sierpniu 2016 roku badania nie zakończyły się sukcesem.

Źródło: Złoty pociąg

Foto: RafalSs, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj