Nie będzie dotacji unijnej na obwodnicę Leśnicy, ani na budowę alei Stabłowickiej, ani na przebudowę ulicy Kosmonautów!

obwodnica_bolkowa.jpg

Nie będzie dotacji unijnej na obwodnicę Leśnicy, ani na budowę alei Stabłowickiej, ani na przebudowę ulicy Kosmonautów. Ministerstwo Rozwoju poinformowało o rozdziale pieniędzy z UE na projekty drogowe w miastach na prawach powiatu. W konkursie startowało 26 wniosków z miast w całym kraju.  Niestety projekty władz Wrocławia nie uzyskały dobrych ocen. 

Wrocławski projekt został oceniony… zdecydowanie najgorzej. Oznacza to, że Urząd Miejski dostanie okrąglutkie zero złotych (euro) na „Budowę Osi Zachodniej”, jak się oficjalnie nazywało przedsięwzięcie. Tymczasem władze Wrocławia chciały uzyskać ponad 233 mln zł! Czyli na już budowaną obwodnicę Leśnicy w całości zrzucą się mieszkańcy miasta (nie będzie refundacji), a los pozostałych dwóch inwestycji stanął pod ogromnym znakiem zapytania – pisze na profilu społecznościowym Wojciech Kurzyjamski (członek Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia)

 

Aktywista miejski dodaje, że to już kolejny w ostatnich dniach cios w plany drogowe Magistratu, w obu przypadkach zaważyła niska jakość składanych wniosków projektowych:

Źle się dzieje. Wnioski drogowe są kiepskie, wniosków tramwajowych nie ma w ogóle! Co więcej, na niektóre trasy tramwajowe nawet nie będziemy próbować zdobywać unijnych dopłat w tej perspektywie – władze mówią, że będą o tym myśleć po 2020.  Inne miasta tylko zacierają ręce i biegnąc po unijne dotacje podśmiewają się Kochanowskim: „Nową przypowieść Wrocław sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”.

Lista projektów:  tutaj

2 KOMENTARZE

  1. Co wy się biednego Dutkiewicza czepiacie? Mamy przecież synagogę teatru i muzyczne może dojechać do nich nie można no mój Boże ale problem pana Dutkiewicza jest to że jego główna praca to jest ochrona mniejszości i zwalczaniem narodowców wręcz jest choroba psychiczna według mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj