TREŚĆ LISTU ABP. JÓZEFA KUPNEGO DO UCZESTNIKÓW WROCŁAWSKIEGO ORSZAKU

TREŚĆ LISTU ABP. JÓZEFA KUPNEGO DO UCZESTNIKÓW WROCŁAWSKIEGO ORSZAKU:

Drodzy Uczestnicy Orszaku Trzech Króli we Wrocławiu,

W polskiej tradycji czas świętowania faktu, iż Stwórca stał się człowiekiem zawsze był naznaczony wzajemną życzliwością i dobrocią. Bóg przyjmujący ludzką naturę przypomina wszystkim, że są dziećmi Jednego Ojca, co czyni nas braćmi i siostrami. Widać to szczególnie, kiedy razem – jako jedna wspólnota – wychodzimy na ulice naszych miast, by dzielić się z całym światem radością płynącą z tego, że Bóg przyjął ludzką naturę, stając się podobnym do nas.

Tegoroczny orszak wpisuje się w hasło roku duszpasterskiego, które brzmi: „Idźcie i głoście”. To słowa samego Jezusa, którymi przestrzegał On swoich uczniów przez popadaniem w marazm i zniechęcenie. Zachęcał natomiast do bycia ciągle w drodze i dzielenia się swoją wiarą z innymi. Potraktujmy nasze uczestnictwo w takich pięknych jasełkach – jakimi niewątpliwie jest Orszak Trzech Króli – jako wprowadzanie w czyn słów Zbawiciela. Wychodzimy, by ogłaszać wszystkim, że Jezus jest naszym Panem!

Z całego serca życzę Wszystkim Uczestnikom i Organizatorom Orszaku, by Bóg, który wskazał mędrcom drogę do Betlejem każdego dnia wskazywał Wam kierunek życia i podejmowanych inicjatyw, na tej drodze ochraniał, dodawał sił, darzył światłem Ducha Świętego i nieustannie prowadził.

Z serca wszystkim błogosławię

źródło: radiorodzina.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ