Przemysław Piwowarski o pielgrzymce kibiców: trzeba tam być, żeby zrozumieć

DCIM100GOPROGOPR0783.

Najliczniejszą grupę – ponad 400 kibiców – stanowili dolnoślązacy, którzy już IX raz pielgrzymowali na Jasną Górę.

Z całej Polski, jak mówi prezes stowarzyszenia Wielki Śląsk Przemysław Piwowarski, było kilka tysięcy.

Mimo siarczystego mrozu stawiliśmy się i wracamy z Bogiem i Maryją. To już jest nasza tradycja, że Nowy Rok witamy Kibicowską mszą na Jasnej Górze. Płomienna homilia kapelana ks. Jarosława Wąsowicza, który mówił o powinnościach wobec Ojczyzny. O wartościach kibica i wartościach Polaka, że one są tożsame. Kapelan Kibiców wielokrotnie wskazywał różaniec jako broń i oręż. W odpowiedzi zobaczył różańce w dłoniach.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego kibice odmówili na wałach, tam też poszczególne miasta prezentowały swoje flagi i sztandary klubowe.

Michał Panek, sympatyk kibiców, powiedział, że największe wrażenie zrobiła na nim oprawa kibicowska na mszy świętej a potem:

z tylu gardeł wyśpiewana Bogurodzica i kiedy ten wielotysięczny tłum oddawał się pod opiekę Czarnej Madonny… Zabieram ze sobą błogosławieństwo i niezapomniane widowisko na jasnogórskich wałach gdy odpalono race.

Monika Śląsk Wrocław

byłam pierwszy raz i bardzo mi się podobało. Uważam, że każdy kto jest związany z Kibicowskim życiem powinien przeżyć to sam (…) Fajne uczucie, kiedy WSZYSCY kibice, z całej Polski mijają się i ze sobą rozmawiają.

Natalia Śląsk Wrocław

” czułyśmy się tu bardzo bezpiecznie. To tutaj spotkała się całą Polska, ponad podziałami, w ważnym i szczytnym celu jakim jest nasz Kraj.

Mateusz Karaban

podziękowaliśmy dzisiaj też tym, co walczyli za Ojczyznę. Modliliśmy się za bohaterów i za szkodników.

Małgorzata Paw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj