Renata Jasińska: przedstawienie „Zapomniane Zabawki Dzieci Katynia” w przystępny i profesjonalny sposób przybliża trudny wycinek polskiej historii, czyli Zbrodnię Katyńską oraz wywózki na Sybir

Renata Jasińska, dyrektor artystyczny Teatru Integracyjnego Arka zaprosiła widzów na wyjątkowy spektakl opowiadający o losach rodzin, mieszkańców powiatów lwowskiego, smoleńskiego i wileńskiego, po wybuchu drugiej wojny światowej. Wojny, która zabierała dzieciom najbliższe im osoby. Szczurzec i Wroniec uosabiają dwóch agresorów.

Przedstawienie dedykowane jest dzieciom. Wojna, mordy katyńskie i wywózki na Sybir, to trudny temat, ale jestem przekonana, powiedziała reżyser spektaklu Renata Jasińska, historię Polski powinniśmy znać, mimo, że trudna.

O wrażeniach po przedstawieniu powiedzieli Janek z  LO nr III i Monika z Gimnazjum nr 7

spektakl idealny dla młodszych widzów ale powinni być przygotowani (…) jestem pod wrażeniem gry aktorów niepełnosprawnych, uważam, że młodszym widzom spodoba się na pewno.

a także rodzice Maćka

dzieci po obejrzeniu spektaklu będą zadawać pytania, a dorośli muszą opowiedzieć prawdziwą historię. Od czegoś trzeba zacząć, dzisiejszy spektakl może być inspirujący, poza tym takie rodzinne opowieści wzmocnią więź międzypokoleniową. Niemal każda polska rodzina ma mogiły w katyńskich lasach (…) mam album po mojej prababci, gdzie jest napisane, kto i gdzie zginął i przez kogo zamordowany. Dzieci, jeśli nawet do końca nie zrozumieją przesłania na pewno zaczną zadawać pytania, już choćby z tego powodu teatr odniesie sukces. Jeśli zapamiętają co to brojla, i o co tam chodzi wystarczy aby dalej same szukały wiedzy a jeśli są za małe, to my dorośli musimy im przekazywać tę straszną prawdę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ