Wspólne kolędowanie w świdnickiej katedrze z zespołem „New Life’m”

Po raz czwarty w świdnickiej katedrze, w okresie Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się wieczór kolęd. Po niezapominanych dwóch koncertach w wykonaniu Rodziny Pospieszalskich oraz zeszłorocznego energetycznego występu góralskiego zespołu „Jazgot”, w sobotę 7 stycznia 2017 r. będziemy gościli w katedrze zespół „New Life’m”.

Zespół, w którym gra m.in. Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Robert Cudzich poprowadzi nas przez najpiękniejsze polskie kolędy rozpisane w wpadające w ucho aranżacje. Warto zauważyć, że dotychczasowa tradycja styczniowego, katedralnego kolędowania potwierdza, iż istnieje w nas potrzeba wspólnego kolędowania, cieszenia się dźwiękami i słowami znanych polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Także w tym roku serdecznie zapraszamy do udziału w kolędowaniu wszystkich mieszkańców Ziemi Świdnickiej. Na pewno będzie to dla nas kolejny piękny, ujmujący i wlewający w nasze serca pokój kolędowy wieczór. Warto zatem zarezerwować swój czas, by z całą rodziną włączyć się w to ciekawe muzycznie i zarazem duchowo inspirujące wydarzenie.

ks. Krzysztof Ora

wsp

Jest to jedno z największych w regionie spotkań kolędowych. Organizatorzy przewidują ok. 1000 uczestników. Wstęp wolny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Biskup Ignacy Dec – Biskup Świdnicki, Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska, Poseł na Sejm Michał Dworczyk, Poseł na Sejm Ireneusz Zyska, Senator Wiesław Kilian, Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnica. Partnerami wydarzenia są m.in. Bank PKO BP, WSSE Invest-Park, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Świdnica.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ