Jest już akt skarżenia dla 51 osób o czynną napaść na funkcjonariuszy

sąd1.jpg
MP

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Stare Miasto skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 51 osobom, oskarżając ich o czynny udział w zbiegowisku, czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych i inne.W dniach 17 i 18 maja 2016 roku przed Komisariatem Policji Wrocław – Stare Miasto przy ulicy Trzemeskiej we Wrocławiu odbyły się nielegalne zgromadzenia po śmierci Igora S. W toku zgromadzeń jego uczestnicy usiłowali wedrzeć się do  budynku. Rzucali w kierunku znajdujących się tam pojazdów policyjnych oraz budynku komisariatu kamieniami, metalowymi przedmiotami i petardami. Kierowali też do policjantów słowa powszechnie uważane za obelżywe.

Podczas tych zajść, jak i w terminach późniejszych funkcjonariusze policji zatrzymali 54 uczestników tych zgromadzeń. Przeciwko 3 z nich – Adrianowi O., Mateuszowi S.  i Jarosławowi W. już wcześniej skierowano do Sądu akt oskarżenia.

Zatrzymani działając z pobudek chuligańskich, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, brali czynny udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osoby i mienie, rzucając różnymi przedmiotami w oznakowane radiowozy policyjne, dokonując czynnej napaści na funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, dopuszczając się w ten sposób publicznie umyślnego zamachu na zdrowie, nietykalność cielesną, działalność instytucji państwowej i porządek publiczny. Jednocześnie działali bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.

W wyniku zdarzeń uszkodzeniu uległo 7 radiowozów (uszkodzenia w postaci wgnieceń, zarysowań i odprysków powłoki lakierniczej). Wartość szkody określono  na kwotę nie mniejszą niż 9.024,- złotych.

Oskarżonym grozi im kara pozbawienia wolności do 10.

źródło: prokuratura.wroclaw.pl

foto: wds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ