Obremski czy może Ujazdowski ? Kogo poprze prezydent Dutkiewicz w walce o prezydturę Wrocławia

Rafał Dutkiewicz nowy 345.jpg

Za półtora roku rozpocznie się kolejny maraton wyborczy. Pierwszym etapem będą wybory samorządowe. Już dzisiaj wielu wrocławian zadaje sobie pytanie kto zostanie gospodarzem w stolicy Dolnego Śląska po decyzji obecnie sprawującego urząd Rafała Dutkiewicza.

W kuluarach mówi się już o kilku potencjalnych kandydatach, z których każdy ma szanse na zwycięstwo. Mirosława Stachowiak-Różecka czy Barbara Zdrojewska to nazwiska najczęściej wymieniane. Obie kandydatki w przeprowadzanych sondażach wchodzą do drugiej tury wyborów.

Platforma we Wrocławiu liże rany a jej funkcjonowanie w ramach Rady Miejskiej jest zagadkowe. W sumie pozsiada 3 radnych z tym, że radna Rybczak i Granowska współpracują z  prezydentem Dutkiewiczem. Tylko radny Lorenc jest konsekwentnym krytykiem działań Ratusza. W kuluarach się mówi, że start Barbary Zdrojewskiej nie jest przesądzony.

W ostatnim tygodniu do tych prominentnych postaci wrocławskiej sceny politycznej dołączył były europoseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski. Z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że Kazimierz Michał Ujazdowski zabiegał o poparcie PiS w wyborach samorządowych, które odbędą się w 2018 roku. Chciał zostać kandydatem na stanowisko prezydenta Wrocławia, jednak po wstępnych rozmowach okazało się, że nie ma szans na poparcie władz partyjnych. Europoseł mógłby wystartować  z list Bezpartyjnych Samorządowców, dla których byłby cennym nabytkiem.

Na giełdzie nazwisk pojawił się również Jarosław Obremski, który teoretycznie mógłby uzyskać poparcie prezydenta Dutkiewicza i PiS. Jednakże działacze Prawa i Sprawiedliwości podchodzą do tego pomysłu z dużą rezerwą. Pewne kroki zostały już poczynione, ponieważ senator Obremski zasilił klub PiS w Senacie. Wydaje się, że sam prezydent Dutkiewicz poważnie rozważa taki ruch ponieważ daje się odczuć ochłodzenie stosunków z Nowoczesną.

W Nowoczesnej spore ambicje ma poseł Michał Jaros, ale nie wiadomo czy zostanie wystawiony. Należy pamiętać, że jest on kojarzony z Prezydentem Dutkiewiczem co nie koniecznie musi się podobać pozostałym kolegom z partii. Ewidentnie zwolennikiem prezydenta Dutkiewicza nie jest poseł Mieszkowski, który co jakiś czas „szczypie” obecnego włodarza Wrocławia.

Nie można wykluczyć również innego rozwiązania a mianowicie namaszczenia przez prezydenta Dutkiewicza innej osoby. Dostrzegalne są próby “kuszenia” ludzi ze środowiska biznesowego bo tylko taki kandydat gwarantuje pokonanie kandydatów z list partyjnych.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. OBREMSKI TO KOLEJNY KOŃ TROJAŃSKI DUTKIEWICZA I GOWINA WPROWADZONY DO WROCŁAWSKIEGO PIS-U. SAMI SWOI W DRODZE PO PREZYDENTURĘ, CIEKAWE CZY WIELKI JAROSŁĄW ZNÓW SIĘ DA NA TE PRYMITYWNE, NIEMIECKIE CHWYTY ZŁAPAĆ…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ