Petru porównuje poniedziałkowe spotaknie liderów do spotkań „Solidarności” z komunistami. Cięta riposta Lisa

fot. youtube.com
Ryszard Petru mówił w „Kropce nad i” o poniedziałkowym spotkaniu liderów politycznych i powodach zakończenia protestu w Sejmie przez .Nowoczesną. – Uważam, że na tym polega dojrzałość polityków. Nawet jak się bardzo nie lubią, to się spotykają i rozmawiają – stwierdził Petru.

Ryszard Petru w czasie rozmowy z Moniką Olejnik zadeklarował także, że zachowania, takie jak blokowanie mównicy sejmowej ze strony .Nowoczesnej już się więcej nie powtórzą.

Petru zaznaczył też, że dziwi się tym, którzy nie chcą rozmawiać o rozwiązaniu kryzysu sejmowego i za lepsze rozwiązanie uznają brak dialogu.

– Przypomnę, że opozycjoniści i „Solidarność” spotykali się z komunistami w 1988 i 1989 roku, żeby doprowadzić do Okrągłego Stołu. Pokazuję, że z wrogiem czy z przeciwnikiem się rozmawia – tłumaczył swoje zachowanie Petru.

Jak podkreślił Petru, on sam apelował, by przerwać poniedziałkowe spotkanie i ponownie zorganizować je we wtorek wraz z Grzegorzem Schetyną.

Nie wszystkim sposobała się jednak wola pogodzenia Petru z partią rządzącą…

źródło: Telewizja Republika
fot: youtube

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Co ten debil z lisiej nory bredzi.Tak tej wladzy pozbawiali,ze jeszcze po cwiercwieczu nie mozna sie z ta holota uporac. Rezerwaty i ostoje: Wymiar Sprawiedliwosci, Szkolnictwo,Administracja nietkniete nawet symboliczna lustracja-to zaplecze i KODomickie rezerwy pelne takich pluskiew jak Mazguly,Rzeplinskie,Biernaty, „profesory”pokroju Baumana(szczesliwie wyladowal dzisiaj w krainie wiecznych lowow….oj sorry to nie taki czerwony, ten raczej powiekszyl piekielne zastepy). No tak, ale jak to moze zauwazyc taki tepy skurwiel Tomasz.On nalezy do tych, ze w tym pustym lbie mozna jedynie rozjasnic kijem bejsbolowym, ale chyba i kija szkoda na takiego szmaciarza.

  2. Tak tej władzy pozbawiali, że po latach socjalizmu mieliśmy wreszcie wolne wybory, mogliśmy popełniać błędy. Wybrać tych czy tamtych, teraz choćby na fali niezadowolenia z rządów PO wybrać PiS, w którym tak jak w całym społeczeństwie pełno jest ludzi dobrych i mądrych ale i takich jak przywoływani przez granadino. Wy macie swoich Piotrowiczów…i jakoś o tym szybko zapominacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ