Polski ambasador podziękował za zbiórkę pieniędzy dla rodziny Łukasza Urbana

Arkady Rzegocki, ambasador RP w Londynie, podziękował dziś brytyjskiemu kierowcy, Davidowi Duncanowi, który zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny zamordowanego przez terrorystę w Berlinie Polaka, Łukasza Urbana. Duncanowi udało się zebrać niemal 200 tys. funtów.

Dziś ambasador Rzegocki uroczyście podziękował dziś brytyjskiemu kierowcy Davidowi Duncanowi. Duncan niemal od razu po zamordowaniu w Berlinie polskiego kierowcy Łukasza Urbana zorganizował w sieci zbiórkę pieniędzy dla jego rodziny – żony oraz syna. Przez kilkanaście dni trwania zbiórki Duncanowi udało zgromadzić się 190 tysięcy funtów, czyli około miliona złotych.

– Chciałbym osobiście podziękować panu Duncanowi za jego bezinteresowną inicjatywę. Jego współczucie poruszyło wiele osób zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. To inspirujący przykład solidarności polsko-brytyjskiej, która nie zawodzi nawet w czasach kryzysu – powiedział ambasador Rzegocki.

David Duncan przyznał, że liczył, że zbierze kilkaset funtów, ale po włączeniu się do akcji polskiej społeczności, zbiórka przyspieszyła. Dodał, że spotkał się bardzo licznymi pozytywnymi reakcjami ze strony Polaków. Polski kierowca Łukasz Urban został zabity przez tunezyjskiego terrorystę Anisa Amriego 19 grudnia 2016 r. w Berlinie.

źródło: Telewizja Republika
fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj