Kukiz dogryza Schetynie

Paweł Kukiz nie ma wątpliwości, że Grzegorz Schetyna na własne życzenie znalazł się w potrzasku. – Jest w fatalnej sytuacji; część młodych posłów PO “nie chce odpuścić” protestu w Sejmie – ocenił lider Kukiz’15.

W poniedziałek po południu odbyło się spotkanie szefów partii parlamentarnych ws. wyjścia z obecnego kryzysu politycznego. Uczestniczyli w nim liderzy PiS, Kukiz’15, Nowoczesnej i PSL. W spotkaniu udziału nie wziął jednak przewodniczący Platformy. Kolejne rozmowy mają odbyć się we wtorek o godz. 14.

Kukiz pytany w radiowej Jedynce, czy lider PO, Grzegorz Schetyna jest zakładnikiem obecnej sytuacji w swojej partii, odpowiedział, że mu współczuje, bo “w sytuacji jest fatalnej”.

– Tam (w PO) są różne obozy. Jest obóz pani Ewy Kopacz. Jeżeli z kolei nie będzie reelekcji Donalda Tuska, to wielce prawdopodobne, że będzie wracał do Polski z misją “ratowania środowisk balcerowiczowskich”. Stąd być może w tej chwili takie osłabianie Kijowskiego i Petru – powiedział.

Zdaniem Pawła Kukiza PO będzie kontynuowała protest w Sejmie. Lider Kukiz’15 uważa, że część młodszych posłów Platformy Obywatelskiej w tej sprawie “nie chce odpuścić”.

– To jest bardziej sprawa zdarzeniowa już w tej chwili niż sprawa merytoryczna – mówił.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ