Lubin: pseudokibic odpowie za zniszczenie mienia i nawoływanie do nienawiści

policja fala 2.jpg

Mieszkaniec Lubina usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym poprzez umieszczenie graffiti na jednym z lokali gastronomicznych. Mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Lubińscy policjanci w wyniku czynności operacyjnych ustalili jednego z mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym. Sprawcy zniszczyli drzwi wejściowe w lokalu gastronomicznym, powybijali w nim szyby, a także umieścili na elewacji budynku, w którym się on znajduje – wulgarne hasła nawołujące do nienawiści na tle rasowym.  

Do zdarzenia doszło 1 stycznia 2017 roku, niedługo po północy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, a także zabezpieczonego monitoringu z miejsca zdarzenia, policjanci z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy ustalili 28-letniego mieszkańca Lubina podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.
Zajmujący się nim policjanci ustalili, że ma on związek z jeszcze innym zdarzeniem, do jakiego doszło podczas jednego z odbywających się w Lubinie meczy piłkarskich. Cała sytuacja miała miejsce w październiku ur., gdy grupa pseudokibiców zaatakowała pracowników ochrony podczas akcji gaszenia stadionowych krzeseł. Po zatrzymaniu 28 – latek dołączył do grona 4 osób, które już wcześniej usłyszały w tej sprawie zarzuty.  
Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności zdarzenia z 1 stycznia br. Podejrzanemu w tej sprawie 28 – latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj