Prezes PiS: Idziemy na bardzo daleko idące ustępstwa

Kaczynski2.jpg
Jarosław Kaczyński był gościem programu „Kwadrans Polityczny” na antenie TVP1.

Wczoraj odbyło się spotkanie liderów partii, dotyczące rozwiązania kryzysu parlamentarnego. W rozmowach wzięli udział wszyscy liderzy, poza Grzegorzem Schetyną.

– Uczestnicy spotkania zgodzili się w tym, że zaczynamy posiedzenie Sejmu 11 stycznia na sali plenarnej i ich uczestnicy protestu zapowiedzieli, że ich kluby nie będą blokowały mównicy i stołu prezydialnego. Przedstawiciele jednej partii lub dwóch uznali, że ostateczne ustalenia budżetu będą zaskarżali do Trybunału Konstytucyjnego, co z naszego punktu widzenia jest niezrozumiałe, ale takie jest prawo i go nie kwestionujemy. Jutro będzie kolejne spotkanie i kolejne zaproszenie dla PO – mówił wczoraj, po spotkaniu, prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Dziś prezes PiS był gościem programu „Kwadrans Polityczny” na antenie TVP1, który podkreślił, że ws. kryzysu parlamentarnego nie innej drogi niż porozumienie. – Ale ono może odbywać się tylko w oparciu o prawo. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia, może zwrócić się do Trybunału Konstytucyjnego – dodał w TVP1. Podkreślił, że Sejm miał prawo przenieść obrady do Sali Kolumnowej 16 grudnia, a całe posiedzenie przebiegło zgodnie z prawem.

– Proponujemy, żeby stała się rzecz zupełnie nadzwyczajna, to znaczy żeby nasza większość w Senacie uchwaliła (…) uzgodnioną część poprawek opozycji, żeby to później wróciło do Sejmu i mogło być tam rozważane. Możemy nawet rozważyć przyjęcie niektórych spośród tych poprawek pod warunkiem, że nie będą zupełnie nam rujnowały budżetu. To się naprawdę nie zdarza, żeby partia rządząca, mająca przewagę, uchwalała poprawki opozycji i do tego opozycji, która w sposób drastyczny łamie prawo – powiedział w „Kwadransie Politycznym” prezes PiS.

 źródło: Telewizja Republika
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ