Kaczyński: Żadna demokracja nie może się opierać na blokowaniu przez mniejszość funkcjonowania Parlamentu

Kaczyński69.jpg
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sejmie odniósł się do dzisiejszego uchwalenia budżetu przez Senat i skomentował działania strajkującej opozycji.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować Senatowi i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budżet został uchwalony – powiedział dziennikarzom prezes Kaczyński. – Mamy nadzieję, że wkrótce będzie on opublikowany w dzienniku ustaw. I to jest najważniejsza wiadomość tego dnia. Dziękuję wszystkim i nisko się kłaniam – dodał prezes.

„Żadna demokracja nie może się opierać na tym, że grupa mniejszościowa może blokować funkcjonowanie Parlamentu”

– Po drugie chciałbym Państwu powiedzieć, że jest rzeczą istotną, żeby dzisiaj zostało otwarte 34. posiedzenie Sejmu – stwierdził Kaczyński. – Mam nadzieję, że w niedługim czasie zostano ono otwarte i w ten sposób wszelkiego rodzaju wątpliwości zostaną uchylone i zlikwidowane. To jest bardzo ważne dla przyszłości demokracji. Żadna demokracja nie może się opierać na tym, że grupa mniejszościowa może blokować funkcjonowanie Parlamentu. To były działania celowo skierowane przeciwko polskiej demokracji. Ta cała walka, która się toczy, jest przeciwko demokracji – stwierdził Jarosław Kaczyński.

„Blokowanie stołu marszałka i uniemożliwianie wykonywania jego funkcji, jest to bardzo poważne przestępstwo przeciwko państwu”

– Nawet pan wicemarszałek Borusewicz stwierdził,że sprawa budżetu jest zamknięta, sprawa obecności dziennikarzy w Sejmie też została zamknięta, więc pytanie o czym dalej z opozycją mielibyśmy rozmawiać? – mówił Kaczyński. – My jednak zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy – dodał.

– Blokowanie stołu marszałka i uniemożliwianie wykonywania jego funkcji, jest to bardzo poważne przestępstwo przeciwko państwu, więc mam nadzieję, że ci, który to robią, będą pamiętali o jednym: My nigdy nie przyjmiemy do wiadomości, że Polaków dzieli się na dwie kategorie – tych którzy muszą przestrzegać prawa i tych, którzy za nic nie odpowiadają. Na takie reguły my się z całą pewnością się nie zgodzimy – zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj