Opozycjonista, który rzucił tortem w sędzinę, która orzekła o zawieszeniu procesu Kiszczaka na wolności!

Zygmunt Miernik wyszedł z więzienia – ustalił portal dorzeczy.pl. Były opozycjonista został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności zarzucenie tortem w sędzię, która orzekała o zawieszeniu procesu Czesława Kiszczaka.

Miernika skazano za to, że w 2013 r. rzucił tortem w sędzię, która wydała kuriozalne postanowienie w sprawie przeciwko gen. Czesławowi Kiszczakowi.

Sędzia Agnieszka Komorowicz z Sądu Okręgowego w Warszawie, uzasadniając wyrok, stwierdziła, że „oskarżony musi sobie wreszcie uświadomić, że popełnianie przestępstw nie popłaca i takie zachowanie musi spotkać się z adekwatną reakcja prawnokarną”. 2 sierpnia Miernik stawił się w Zakładzie Karnym w Wojkowicach w województwie śląskim.

Następnie przeniesiono go do Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. Jest to jednostka typu półotwartego dla skazanych mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy i dla skazanych młodocianych. Podlega Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Rzeszowie. Osadzeni są tam jednak również więźniowie kryminalni, a w nocy cele nie są zamykane. To m.in. w tym miejscu w czasach PRL przetrzymywani byli internowani.

Miernik, który wcześniej odbywał karę w pojedynczej celi, trafił do celi z więźniami kryminalnymi. Przeniesienie Zygmunta Miernika znacznie utrudniała rodzinie odwiedzanie osadzonego. Jego córka miała do aresztu w Wojkowicach 30 km – potem, aby spotkać się z ojcem, musiała przebyć ponad 300 km. Na szczęście presja społeczna i medialna (m.in. portalu Niezalezna.pl) podziałała i zasłużonego opozycjonistę w PRL 22 sierpnia przewieziono z ZK Uherce ponownie do Wojkowic.

Teraz Miernik wyszedł na wolność.

źródło: wpolityce.pl
fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj