Akcja Uniwersytetu Medycznego – Licytuj i wesprzyj dzieci z chorobami rzadkimi

Prace przedstawiające budynki kampusu Uniwersytetu Medycznego, wykonane przez studentów Politechniki Wrocławskiej, trafią na aukcję charytatywną organizowaną na rzecz dzieci z chorobami rzadkimi.

Przedmiotem aukcji jest 16 oryginalnych prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stworzonych w ramach letniej sesji malarskiej na kampusie UMW. Dzięki uprzejmości prof. Leszka Malugi, który zorganizował plener we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, prace zostały nieodpłatnie przekazane na charytatywną licytację.

Większość rysunków i obrazów zadebiutuje na aukcji przed szerszą publicznością, ale część była wystawiana wcześniej w holu Biblioteki Uniwersytetu Medycznego i trafiła do zeszłorocznego kalendarza Uniwersytetu Medycznego.

Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na cele Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i ich Rodzin „Wspólnie”. Stowarzyszenie powstało jako inicjatywa pracowników Katedry Genetyki, oddziału neonatologicznego I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii oraz Zakładu Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – Choroby rzadkie mają swoją charakterystyczną specyfikę z medycznego, społecznego, organizacyjnego i ekonomicznego punktu widzenia – mówi prof. Robert Śmigiel, współzałożyciel stowarzyszenia „Wspólnie”. – Lekarze często mają ograniczoną wiedzę na ich temat, leków nie ma lub ich ceny są bardzo wysokie, a pacjenci i ich rodziny są niejednokrotnie pozostawieni sami sobie w walce z chorobą.

Działalność stowarzyszenia skupia się na wspieraniu rodzin pacjentów od strony formalnej, administracyjnej i psychologicznej, by ułatwić im dostęp do specjalistów i terapii oraz aklimatyzację w nowej rzeczywistości. – Chcielibyśmy, żeby środki zebrane dzięki aukcji zostały przeznaczone na utworzenie darmowych poradników dla rodziców dzieci z chorobami rzadkimi oraz specjalistów opiekujących się tymi dziećmi w rejonie – dodaje prof. Śmigiel.

Aukcja odbędzie się 27 stycznia w sali wykładowej Centrum Naukowej Informacji Medycznej, a jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 13:30. Do licytacji przystąpić może każdy chętny, a cena wywoławcza dowolnej pracy wynosi 200 zł, z możliwością podbicia ceny w trakcie aukcji o minimum 10 złotych.

Na licytację trafią następujące prace:


Autor: Wojciech Burzyński


Autorka: Marida Wiącek


Autor: Wojciech Burzyński


Autorka: Marta Widawska


Autorka: Anna Kraczkowska


Autor: Kamil Szymański


Autorka: Victoryia Lukashuk


Autorka: Victoryia Lukashuk


Autorka: Kateryna Chernikova


Autorka: Natalia Ociepa


Autorka: Karolina Werner


Autorka: Monika Ruszkowska


Autorka: Karolina Werner


Autorka: Alicja Czajka


Autor: Wojciech Burzyński


Autorka: Barbara Romańska

źródło: am.wroc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj