Koncert Noworoczny na Uniwersytecie Przyrodniczym

Od siedmiu lat z inicjatywy (poprzedniego) rektora Prof. Romana Kołacza, w auli Uniwersytetu Przyrodniczego odbywają się koncerty noworoczne, połączone z licytacją dzieł sztuki, które z wielką fantazją prowadzi – znany z Radia Wrocław Marek Obszarny.

Dochód niezmiennie, zasila konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Nowy rektor uczelni Prof. Tadeusz Trziszka powiedział:

Wierzę, że znów sięgniecie głęboko do swoich portfeli i podzielicie się dobrym sercem, tym bardziej, że znów udało nam się zgromadzić dary od osób wyjątkowych i dzieła artystyczne twórców dużej rangi (…) Dzielmy się więc radością i dobrem. Nie bójmy się własnej wrażliwości i wzruszeń. Otwórzmy się na najsłabszych. Bo warto.

Istotnie, za 23 prace wylicytowano niemal 150 tys. zł. W tym roku, mottem koncertu była myśli Johanna Wolfganga Goethego: Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry! Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot.

 

Tradycyjnie, organizatorzy zadbali aby kupujący katalog aukcyjny, mieli możliwość wylosowania kliku nagród.  W tym roku były to obrazy wykonane różnymi technikami i przedmioty użytkowe.

Gwiazdą koncertu była Magda Umer, znakomita artystka, niezrównana interpretatorka tekstów, Osieckiej, Przybory, Wasowskiego, Młynarskiego i wielu, wielu innych twórców polskich i zagranicznych. Magdzie Umer, jak zawsze towarzyszył chór UP, pod dyrekcją prof. Alana Urbanka.

 

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj