Kierowcy zatrzymani za jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień i zakazu prowadzenia pojazdów

Złotoryjscy policjanci podczas działań kontrolnych na drogach zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień oraz wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi kierowania.

Funkcjonariusze wyeliminowali obu nieodpowiedzialnych mężczyzn z ruchu i teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.
9 stycznia br., kilka minut po godzinie 8 rano, funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego opla. Jak ustalili policjanci, wobec mężczyzny sąd wydał orzeczenie zakazujące prowadzenie pojazdów do 2018 roku.

Funkcjonariusze uniemożliwili 56-letniemu mieszkańcowi Głogowa dalszą jazdę, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Najsurowsza kara, jaka może spotkać mężczyznę za zlekceważenie orzeczenia sądu to nawet 3 lata pozbawienia wolności.
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej przed godziną 20, na jednej z ulic w centrum Złotoryi.

Tym razem przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego tej jednostki. Funkcjonariusze podczas sprawdzeń ustalili, że wobec 40-latka wydano decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. O dalszym losie mieszkańca Złotoryi zdecyduje teraz sąd. Za nieprzestrzeganie decyzji wydanej przez Starostę kierowcę może spotkać kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Złotoryi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj