Nauczyciel ugodzony nożem w brzuch. Sąd ponownie zajmie się sprawą

Jak podaje Radio Wrocław, sąd ponownie rozpatrzy głośną sprawę sprzed lat. Wskutek awantury w szkolnym sekretariacie nauczyciel wylądował na ostrym dyżurze… z nożem wbitym w brzuch.

Do tego dramatycznego wydarzenia doszło pięć lat temu w lubińskim Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Sąd pierwszej instancji uznał, że to ówczesna dyrektorka, Beata Grzelińska (zgadza się na podawanie nazwiska – Red.), ugodziła nożem nauczyciela Wacława Gniewka. Została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jednak Grzelińska niezmiennie twierdzi, że nie zaatakowała podwładnego – według jej wersji nauczyciel miał sam zadać sobie cios.

– Ponad pięć lat muszę żyć z piętnem osoby, która jest ciągle oskarżona o rzecz, której nie zrobiła. Wszystkie konsekwencje ciągle ja ponoszę. Dopóki postępowanie się nie skończy, nie mogę być zatrudniona w zawodzie nauczyciela, nie mogę wykonywać zawodu, który kocham. Mam nadzieję, że wreszcie prawda wyjdzie na jaw – czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Dyrektorka powołała ekspertów, którzy stwierdzili, że dopiero nowoczesne technologie pozwolą ponad wszelką wątpliwość ustalić, kto mówi prawdę. Sąd apelacyjny nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy, z czego nie jest zadowolony Wacław Gniewek.

– Ja się na wszystko zgadzałem, na wszystkie opinie biegłych, na to co sobie tam życzyli, ale teraz kolejny będzie biegły. Obawiam się o ta opinię, bo poprzednia była po 1,5 roku. Teraz ta jak się pociągnie, a potem odwołania, to sprawa przedawni się i upadnie – niepokoi się w rozmowie z Radiem Wrocław nauczyciel.

Źródło: radiowroclaw.pl

1 KOMENTARZ

 1. Wspieramy polski rząd PiSu w walce z korupcją w Polsce.
  Każdy „ kto łamie prawo jest przestępcą !
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Obecny rząd PiS musi zacząć przywracać standardy demokratyczne, które za rządów PO były w różnym stopniu w zaniku, co dostrzegła większość społeczeństwa polskiego.
  Rozległa korupcja wymiaru sprawiedliwości – dziedziny życia cieszącej się najniższym zaufaniem społecznym w Polsce, korupcja w gospodarce i finansach, w praktyce brak wolnego rynku, kupowanie poparcia mediów za pieniądze podatników przez rząd to tylko niektóre problemy Polski zarządzanej 8 lat przez PO.
  Czas na zmiany !!!!!!
  http://barwybezprawia.pl/2015/12/15/zawiadomienie-prokuratora-generalnego-o-uzasadnionym-popelnieniu-przestepstwa-przez-sedziego-daniela-strzeleckiego-na-szkode-boguslawa-biedrzynskiego-czyn-z-art-231-%c2%a7-1-k-k/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj