Rafał Dutkiewicz – Europoseł 2019 czy Prezydent Polski 2020?

prezydent-R-Dutkiewicz_1.jpg

Dzisiaj tylko sam Rafał Dutkiewicz i być może jego nadworni wiedzą jakie będą kolejne kroki jeszcze urzędującego Prezydenta. Sam Dutkiewicz wysyła sprzeczne sygnały. I najprawdopodobniej z rozmysłem. Nie ulega jednak wątpliwości, że od kilku miesięcy widać mocny skręt w lewo włodarza stolicy Dolnego Śląska.

W niedawno udzielonym wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził, że:

Wrocław powinien być tym miejscem, w którym ugrupowania opozycji parlamentarnej zjednoczą siły i wystawią wspólnego kandydata lub kandydatkę na prezydenta miasta

Czy miał tutaj na myśli np. prof. Alicję Chybicką, która mogłaby liczyć na popracie wszystkich stron opozycyjnych? Wszak mimo, iż jest posłanką wybraną z listy PO, nie należy do partii.

Czytaj więcej: Czy to będzie kandydatka Platformy na Prezydenta Wrocławia?

To zdanie można rozumieć głębiej i szukać w nim drugiego dna. To tutaj na Dolnym Śląsku i w samym Wrocławiu ma wyłonić się postać lub grupa ludzi, która będzie w stanie pogodzić wszystkie opozycyjne ruchy, stowarzyszenia i partie polityczne. Taki zabieg może mieć na celu utrzymanie wpływów prezydenta Dutkiewicza, który na sztandary bierze „walkę z pis-em”

Jak sam stwierdził we wspomnianym wywiadzie odnośnie miasta Wrocławia i swojej roli:

Ustępuję pola, byśmy pokonali PiS

Jak mówi nam osoba z otoczenia Prezydenta Wrocławia, Rafał Dutkiewicz ma plan na siebie, to że przestanie być włodarzem miasta nie oznacza jego końca z polityką. Krążą informacje, że niewykluczone iż zobaczymy Rafała Dutkiewicza na listach do Europarlamentu.

Komentatorzy są zgodni – Rafał Dutkiewicz wykonał uciekł do przodu, już dzisiaj ogłaszając rezygnację z ubiegania się o fotel prezydenta, by mieć czas i szereg możliwości co do swojej przyszłości.

źródło: wroclaw.wyborcza.pl

7 KOMENTARZE

  1. Panie Dutkiewicz, pisząc o „Ustępuję pola, byśmy pokonali PiS” … to tak jakby chciał pan pokonać Naród. A to jest niemożłiwe, zapomnij pan o korycie, już Naród pana podsumuje w kolejnych głosowaniach

    • Dopóki stalinowscy sędziowie będą obliczać wyniki wyborów na serwerach rosyjskiej firmy to wynik wyborów nie jest taki oczywisty …

  2. Daj spokój z poglądami żydowski i skierowaniu do sądu spalonej kukły żyda przepadłeś na zawsze.Nie licz na inne zaszczyty – po upływie twojej kadencji zapomnij o rządach.O tych rodem bandytów z Izraela zapomnij na zawsze- po twoich publicznych wypowiedziach nie masz żadnych szans.

  3. Nie sprawdził się jako prezydent Wrocławia więc nie sprawdzi się jako prezydent Polski! To człowiek o kilku twarzach, niegodny zaufania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ