Trzy osoby wpadły do zbiornika KGHM!

Jak podaje Radio Wrocław, na zbiorniku Żelazny Most doszło do groźnego wypadku. Poszkodowane zostały trzy osoby.

Niedługo po godzinie 11 trzech pracowników wpadło do szybu, który znajduje się na specjalnej platformie pośrodku olbrzymiego zbiornika. Z nieznanych przyczyn doszło do zerwania się windy. Okoliczności wypadku zostaną zbadane przez komisję.

Do akcji ratunkowej ruszyła straż pożarna oraz Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego. Na miejscu są też lekarze i ratownicy. Ranni zostaną przeniesieni do łodzi, a następnie karetkami do szpitala. Rzecznik KGHM poinformowała, że wszyscy poszkodowani żyją, ale odnieśli obrażenia – przynajmniej dwóch z nich połamało kończyny.

Położony koło Rudnej (pow. Polkowice) Żelazny Most to zbiornik, w którym składowane są odpady poflotacyjne z pobliskich kopalni KGHM Polska Miedź SA. Zbudowany w latach 1974-1977 osadnik przyjął nazwę od pobliskiej miejscowości. Pod jego budowę zalane zostały trzy inne wsie: Barszów, Kalinówka i Pielgrzymów. Żelazny Most jest największym obiektem tego typu w Europie. Jego powierzchnia całkowita wynosi 1394 hektary, wysokość zapór to 20-45 metrów. Zbiornik pomieścić może 700 milionów metrów sześciennych błota, powstającego wskutek uszlachetniania rudy miedzi.

Źródło: radiowroclaw.pl

Foto: Paweł Litwin, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj