Prezydent Dutkiewicz odwołał zaplanowaną podwyżkę cen biletów do ZOO


W 2017 r miały  się zmienić cenny biletów  wstępu do ZOO ale dzisiaj prezydent Dutkiewicz zmienił zdanie i podwyżek nie będzie. 

Należy zaznaczyć, że z tweeta Dutkiewicza wynika, iż podwyżki nie będzie tylko dla posiadaczy Urbancard. Ci, którzy jej nie posiadają zapłacą więcej.

Podwyżka była sporym zaskoczeniem, Dominik Kłosowski radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej komentował to w następujący sposób:

Znaczna podwyżka cen to jest rzecz niebywała. Ogród Zoologiczny zawsze pełnił społeczną misję. Uczył wszystkie pokolenia szacunku do zwierząt, ich zwyczajów, oprócz tego sprzyjał rodzinom, wypełniał pożytecznie czas. Jednym słowem spełniał bardzo ważną funkcję poznawczą i rekreacyjną. Dzisiaj, poprzez podwyżki eliminuje się wielu ludzi, zwłaszcza rodziny.

Miasto stało się przedsiębiorstwem, nastawiło się na zysk. 10 miesięcy temu, prezydent Dutkiewicz powiedział, że w ZOO nie planuje podwyżek, tymczasem od 1 stycznia mamy nowe ceny. Wygląda na to, że ona jednak była zaplanowana. Było drogo i będzie jeszcze drożej.

czytaj: Wrocław: W 2017 r wzrosły ceny biletów w ZOO

Planowana podwyższa była szokiem dla wrocławian ponieważ władze miasta podkreślają, że ZOO jest na plusie a Afrykarium to kura znosząca „złote jajka”. Dlaczego więc planowano  podwyżkę ?

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ