Wrocław: Po ratunek dla Terapeutycznej Szkoły Podstawowej nr 119 pojechaliśmy do MEN

r21.jpg

Wczoraj, tj. 17 stycznia delegacja rodziców i nauczycieli wraz z panią dyrektor TSP 119 Joanną Borkowską udała się do Warszawy na spotkanie z panią Teresą Wargocką Sekretarz Stanu w MEN. W spotkaniu uczestniczyła ponadto p. Joanna Wilewska Zastępca dyrektora Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego oraz p. Elżbieta Neroj naczelnik Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych w Departamencie Zwiększania Szans Edukacyjnych MEN.

Spotkanie, które było zaplanowane na 60 min. trwało blisko dwie godziny, co najlepiej świadczy o tym, że zdobyliśmy uwagę i nasza sprawa została potraktowana z należytym zainteresowaniem. Równocześnie jednak pani Minister kilkakrotnie podkreśliła, że spotkanie ma charakter informacyjny, a nie rozstrzygający.

Choć usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod adresem szkoły i kadry pedagogicznej, choć padły zapewnienia wsparcia naszych działań, to nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie  co dalej. Wciąż możemy myśleć i działać w kierunku uruchomieniu tzw. szkoły eksperymentalnej, jak również możemy ponownie zbadać temat przyłączenia się do innej placówki niż szkoła nr 99.

Zostało także powiedziane, że Ministerstwo weźmie sprawę szkoły pod rozwagę i zrobi diagnozę dotychczasowego działania klas terapeutycznych.

Rodzicom przekazano, że zdaniem Ministerstwa szkoły terapeutyczne stoją w sprzeczności z ideą tzw. kształcenia włączającego, które stanowi jeden z priorytetów MEN w trakcie wprowadzania zmian w systemie edukacyjnym

Obrońcy TSP 119 oczywiście nie zamierzają na tym poprzestać:

wiemy, że Terapeutyczna Szkoła Podstawowa, działająca jako samodzielna placówka jest cenna i potrzebna. Nie mamy też wątpliwości, że należ ten stan zachować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj