Rodzice z SP 107 obawiają się o przyszłość swoich dzieci

yt

Rada Rodziców postanowiła zawalczyć o pozostawienie w spokoju SP 107 przy ul. Prusa. Szkoła w zeszłym roku wybroniła się z planowanej likwidacji, w dodatku, na rok szkolny 2016/17 otrzymała dotację. Jednakże wciąż pozostają obawy, że szkoła może być przeniesiona do nowej placówki edukacyjnej  na ul. Górnickiego.

Z informacji przekazanych przez Janusza Wrzalka, Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty wynika, że jeszcze nic nie jest przesądzone:

Dopóki od dyrekcji szkoły, nie otrzymamy na piśmie wystąpienia z uzasadnieniem – nie złożymy żadnej deklaracji. Generalnie zależy na tym, aby ta i inne szkoły pozostały, ale zdajemy sobie sprawę, że decyzja należy do organu prowadzącego.

My nie mamy danych o liczbie dzieci w obwodzie szkoły i nie wiemy, jaka tam jest pod tym względem sytuacja

 

Tomasz Czajka Przewodniczący Rady Rodziców wiele dobrych słów powiedział o Dyrektorze Dariuszu Cichym, który jest dopiero pierwszą kadencję a już zyskał duże uznanie wśród rodziców, uczniów i kadry nauczycielskiej:

Widać go jak bawi się z najmłodszymi dziećmi na dywanie w świetlicy, potrafi podjąć szybkie i dobre decyzje, jest bardzo dobrym dyrektorem.

Z kolei Dyrektor SP 107 Dariusz Cichy, do całego zamieszania podchodzi z dystansem.

Na razie nie mam obaw. Szkoła jest wyjątkowa, ja już do takiej trafiłem i tylko staram się zwiększać jej poziom i atrakcyjność. Mamy wielu zdobywców różnych konkursów, staram się, aby dzieciom i gronu pedagogicznemu zapewnić jak najlepsze warunki pracy. Nowe technologie są tak samo ważne jak wyposażenie szatni, dlatego uzgadniam z rodzicami potrzeby i je realizuję.

Do 2018 roku szkoła będzie istniała, ale co potem? Jeśli dla Magistratu statystyka i ekonomia będą najważniejszymi kryteriami, to dzieci i rodzice muszą przyzwyczajać się do zmiany szkoły.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj