Zaczyna brakować miejsc w szpitalach!

domena publiczna

Jak podaje Radio Wrocław, w szpitalach zaczyna brakować miejsc. Chorzy są układani na korytarzach.

To skutek zanotowanego w ostatnim czasie wzrostu zachorowań na grypę. Coraz więcej osób wymaga leczenia w szpitalu. Tymczasem miejsc we wrocławskich szpitalach jest coraz mniej.

– Szpital jest pełny, jest wielu pacjentów na dostawkach. Dla porównania: w ciągu 10 dni w zeszłym roku przyjęto 546 pacjentów, w ciągu 10 tego roku 645, czyli o 100 pacjentów więcej. Istotna część tych pacjentów była przywożona również karetkami, czyli w stanie ciężkim, zagrożenia życia – tłumaczy w rozmowie z Radiem Wrocław Janusz Jerzak, dyrektor szpitala przy ul. Koszarowej.

Podobnie wygląda to w innych placówkach – Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc i klinikach przy ul. Borowskiej. Pogotowie Ratunkowe również ma pełne ręce roboty. Liczba wezwań wzrosła z 350 do 500 na dobę.

Sanepid podał, że liczba zachorowań na grypę wzrasta. W mijającym tygodniu w regionie zarejestrowano 7,5 tys. przypadków. W niektórych szpitalach (przy Kamieńskiego, Borowskiej i Weigla) wprowadzony został zakaz odwiedzin. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj