Graficy aplikują na rezydencję artystyczną w Dreźnie

Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno zapraszają wszystkich artystów związanych z Wrocławiem i specjalizujących się w swojej pracy w grafice warsztatowej do  nadsyłania zgłoszeń w otwartym naborze na rezydencję artystyczną w Dreźnie. Aplikacje można składać do 8 lutego 2016 roku.

Kogo zapraszamy?

Do udziału w naborze na rezydencję artystyczną w Dreźnie zapraszamy absolwentów uczelni artystycznych specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej, mieszkających lub tworzących we Wrocławiu. Rezydent będzie miał możliwość pracy w profesjonalnie wyposażonej pracowni grafiki Grafikwerkstadt Dresden.

Aplikujący będzie zobowiązany podczas pobytu rezydencyjnego do wykonania jednej pracy, która zostanie przekazana miastom partnerskim prowadzącym projekt.

Termin rezydencji:

27.02-25.03.2017 r.

Co oferujemy?

 • pobyt rezydencyjny w Dreźnie w terminie 27.02-25.03.2017 r.
 • zakwaterowanie w Dreźnie przestrzeń do pracy w pracowni grafiki Grafikwerkstadt Dresden
 • wynagrodzenie w wysokości 2700 zł  brutto (na pokrycie kosztów podróży, diety, materiałów niezbędnych do pracy artystycznej)

Wymagania:

 • ukończone studia magisterskie na uczelni artystycznej
 • specjalizacja: grafika
 • miejsce zamieszkania: Wrocław
 • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Jak?

Aplikacje, składające się z :

 • CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
 • listu motywacyjnego  (w liście motywacyjnym prosimy przedstawić zagadnienia i działania podejmowane w swojej najnowszej pracy artystycznej oraz plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie)
 • portfolio z prezentacją głównych realizacji (maksymalnie 5 różnych przedsięwzięć)
 • oświadczenia o dyspozycyjności w terminie 27.02-25.03.2017.

należy złożyć w wersji papierowej (max. w formacie A4, tytuł: „Rezydencja – Drezno”)  w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia  (adres: ul. Gabrieli Zapolskiej  4, pok. 304, w godz. 08:00-15:00),  najpóźniej do 8 lutego 2017 roku.

Rozstrzygnięcie:

Selekcję zgłoszeń przeprowadzi jury składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawicieli Biura Festiwalowego Impart 2016,  Galerii Miejskiej  we Wrocławiu oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone  najpóźniej do dnia 17 lutego 2017 roku.

Wszelkie pytania dotyczące zgłoszeń na rezydencję proszę kierować do Mai Kowalskiej-Komar na adres maja.kowalska-komar@um.wroc.pl lub telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godzinach 08:00-15:00  pod numer +71 777 83 98.

Partnerem rezydencji jest Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro prowadzony w ramach Biura Festiwalowego Impart 2016.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj