Donald Trump przyjedzie do Wrocławia? Dutkiewicz: wizyta zawsze będzie wielkim wydarzeniem

trump.jpg

O wizytę 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce zabiega polskie MSZ. Możliwe, że miejscem, które odwiedzi zaprzysiężony w piątek Prezydent Trump, będzie właśnie Wrocław.

Rozmowy o wizycie rozpoczęto jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej za oceanem, kiedy nie było wiadomo, który z kandydatów wygra.

W dniach 6-7 lipca odbędzie się Wrocław Global Forum, będące wydarzeniem równoległym do Forum państw Trójmorza, które w tym roku jest organizowane pod auspicjami prezydenta Andrzeja Dudy. To właśnie w ramach tego wydarzenia przez MSZ został zaproszony Donald Trump. Dodatkowo w dniach 7 i 8 lipca w Hamburgu spotkają się przedstawiciele 19 najbogatszych państw świata i Unii Europejskiej na szczycie G20.

O wizycie Trumpa podczas Wrocław Global Forum mówił również w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski.

Prezydent Trump został już zaproszony do Polski przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wiosną będzie szczyt NATO w Brukseli, następnie szczyt G20 w Niemczech. Jest taki pomysł, by Trump pojawił się Wrocław Global Forum.

Ewentualną wizytę Prezydenta Trumpa skomentował także Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz:

Donald Trump, niezależnie, czy go lubimy, czy nie, wygrał wybory w USA. Wizyta – gdyby się dokonała – zawsze będzie wielkim wydarzeniem

źródło: wpolityce.pl, prw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj