Miejski autobus pojedzie do Czech

Macdriver (Bartek Wawraszko), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Radio Wrocław podaje, że miejski autobus pojedzie do… innego kraju. Autobusem wałbrzyskiej komunikacji miejskiej dojedziemy do Czech.

Chodzi o miejscowość Mezimesti, położone w kraju hradeckim w powiecie Náchod Mieszka tam ok. 2500 osób. Do czeskiego miasta ma dojeżdżać autobus linii 15. Obecnie kończy on bieg na przejściu granicznym w Golińsku. Jednak już niebawem dotrze do dworca kolejowego w Mezimesti.

– Idziemy w tym kierunku, żeby 1 kwietnia – mimo tego, że to jest prima aprilis – autentycznie w tym dniu ruszyły pierwsze autobusy – zapowiada w rozmowie z Radiem Wrocław Bogusław Rogiński z wałbrzyskiego Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Połączenie Wałbrzych-Mezimesti będzie traktowane jako normalny kurs. A to oznacza, że pojedziemy do Czech, kasując ten sam bilet, co zwykle. Nowe połączenie może stanowić bodziec dla rozwoju regionalnej turystyki.

– Tak będziemy się starali, żeby dwa autobusy przedłużyć do starej kopalni, żeby było połączenie stara kopalnia-Czechy. Chodzi o organizowanie wycieczek czeskiej młodzieży i dzieci na starą kopalnię – podkreśla Rogalski.

Z nowych możliwości cieszą się też wałbrzyszanie.

– Myślę, że to będzie bardzo fajne połączenie, bo  będzie możliwość pojechać na wycieczkę, czy do Aderspachu, czy do Brumova – słuchamy na portalu radiowroclaw.pl.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ