Wrocław: 7 osób zatrzymanych za wyłudzenia VAT, Skarb Państwa stracił ponad 210 mln zł

domena publiczna

Jak podaje Radio Wrocław, w ręce dolnośląskiej policji wpadło siedem osób, zajmujących się wyłudzaniem VAT. To już kolejne zatrzymanie w tej sprawie.

Rozpracowywana przez stróżów prawa zorganizowana grupa przestępcza trudniła się handlem paliwami. „Przy okazji” przestępcy wyłudzali VAT. Szacuje się, że wskutek działalności grupy Skarb Państwa mógł stracić nawet 210 milionów zł z tytułu wyłudzonego podatku.

Grupa działała poprzez podstawione spółki-słupy. Bardzo ważną funkcję sprawowały osoby, które formalnie zajmowały wysokie stanowiska w tych firmach. W rzeczywistości znajdowały się one na dole hierarchii gangu, a kluczowe decyzje podejmowane były przez osoby trzecie. Jednak to właśnie prezesi i prokurenci spółek poniosą najsurowszą karę względem odnoszonych przez siebie korzyści z procederu, które były relatywnie niewielkie.

Jak dotąd zarzuty postawiono 23 osobom zamieszanym w nielegalny proceder. W przypadku 12 podejrzanych sąd zdecydował o konieczności zastosowania aresztu tymczasowego.

Źródło: Radio Wrocław

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj