Rusza remont mostu w Świętoszowie!

MacQtosh, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Jak podaje Radio Wrocław, na początku lutego ruszy przebudowa mostu w dolnośląskim Świętoszowie. Prace potrwają półtora roku.

Świętoszów (gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki) od reszty województwa dolnośląskiego oddziela rzeka Kwisa. Jedyna droga wiedzie przez most, który nie znajduje się w najlepszym stanie. Remont przeprawy zapowiadany był od dawna. Prace wystartują 1 lutego.

Mieszkańcy wsi nabijają się, że władze w Bolesławcu wzięły się za remont dopiero po przybyciu amerykańskich żołnierzy. Amerykanie będą stacjonować właśnie w Świętoszowie.

– Więcej Amerykanów, więcej mostów będziemy mieli w Polsce. To już dosyć dawno było zaplanowane – tylko pieniędzy nigdy nie było. A teraz są. Może z Amerykanami do nas dopłynęły? – czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Tymczasem Tomasz Gabrysiak, wicestarosta bolesławiecki, tłumaczy, że przebudowa i przybycie Amerykanów nie mają ze sobą nic wspólnego.

– Żołnierze amerykańscy będą w przyszłości z tego mostu mogli korzystać. Głównie chodzi nam o mieszkańców Świętoszowa, żołnierzy, którzy pracują w jednostce w Świętoszowie, o przejezdność nowego połączenia między województwem dolnośląskim a województwem lubuskim – mówi Gabrysiak dla Radia Wrocław.

Przeprawa przez Kwisę to w rzeczywistości dwa mosty – drugi przerzucony jest przez młynówkę. Poprzedni był drewniany i groził zawaleniem. Obecny most wojskowy przerzucono przed dziewięcioma laty jako rozwiązanie tymczasowe. Obowiązuje na nim ruch wahadłowy. Jednak wraz z remontem most będzie zamknięty przez półtora roku. Objazdy po drogach szutrowych prowadzą przez Łozy (woj. lubuskie).

Przebudowa mostu to część większego planu. Równocześnie bowiem zmodernizowana zostanie 20 km drogie powiatowej nr 2271 D. Remont pochłonie 20 milionów zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj