W Leśnicy marzą o krytym basenie

Konsultacje społeczne przeprowadza się na niby. Nasze petycje i podpisy idą do kosza, mówią zbulwersowani mieszkańcy zachodniej części miasta, z oddalonej od centrum, o całe 10 km Leśnicy. Marzymy o krytym basenie a prezydent chyba o świętym spokoju…

Leśnica od kilku lar rozrasta się wzdłuż i wszerz głównej drogi. Od kilku lat inwestorzy prywatni i deweloperzy budują domy jednorodzinne i osiedla. Dzisiaj mieszkańców jest blisko 22 tysiące. I to właśnie oni kilka miesięcy temu, przekazali petycję prezydentowi Miasta, w sprawie objęcia patronatu nad budową krytego basenu przy Zespole Szkół nr 24 przy ul. Eluarda.

Tymczasem,  do Rady Osiedla Leśnica, z Departamentu Edukacji wpłynęło pismo, z którego  mieszkańcy dowiadują się, że podstawowe potrzeby edukacyjne – a basem, z pewnością do nich należy, nie będą realizowane z powodu braku środków finansowych.

Oto cytat odpowiedzi urzędnika Pana Prezydenta:

 że departament nie ma możliwości budowy basenu w Leśnicy – w chwili obecnej konieczne jest zapewnienie w budżecie Miasta środków na wdrożenie nowego systemu edukacji. Departament może zadeklarować monitorowanie możliwości pozyskania finansowania ewentualnej budowy basenu w ramach dostępnych programów Ministerstwa Sportu i Turystyki bądź środków unijnych.

Wystarczy spojrzeć na mapę Wrocławia, wystarczy konsultować się z podległymi służbami (szkoły, policja, straż miejska, itp.,) aby stwierdzić, że leśniczanie chcąc skorzystać z basenu,  muszą dojeżdżać do Złotnik, albo jechać do centrum miasta.

Gabriela Waksmundzka, jedna z mieszkanek ul. Jeleniogórskiej powiedziała:

Ta część miasta wymaga specjalnej troski pana prezydenta. Rozumiem, że miasto potrzebuje nowych terenów, ale trzeba pogodzić interesy wszystkich mieszkańców. Widziałabym kompleksową infrastrukturę, sportowo-edukacyjną, drogową i socjalną. A co mam? Czy prezydent choć raz przeszedł się po starej i nowej Leśnicy? czy w ogóle wie o czym my mówimy? Mam nadzieję, że za dwa lata, jego następca nie pokaże nam figi z makiem.

MP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj