Wrocław na czele rankingu!

Südstädter, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Jak podaje Radio Wrocław, osoby poszukujące pracy najchętniej wybierają właśnie stolicę Dolnego Śląska. Wrocław przebił Trójmiasto i Warszawę.

– Polacy coraz chętniej zaczynają migrować za pracą wewnątrz kraju. Dotyczy to w szczególności grupy menadżerów i specjalistów, którzy szukają nowych możliwości w dużych aglomeracjach miejskich. Miejscem, do którego najchętniej wyjeżdżają, jest obecnie Wrocław – tłumaczy Andrzej Kubisiak z Work Service w rozmowie z Radiem Wrocław.

We Wrocławiu po prostu łatwiej o znalezienie pracy. Co ważne, stosunkowo nieźle płatnej.

– Skończyłam studia i gdzieś musiałam się ulokować. W moim mieście nie miałam szansy znaleźć dobrej pracy, a tu [we Wrocławiu – red.] możliwości są całkiem niezłe. Dość dobrze tu płacą – w porównaniu do innych miast to kilkaset złotych więcej, więc będzie się tu żyło wygodniej – mówi dla Radia Wrocław Justyna Maciejiczek, absolwentka studiów medycznych z Zabrzu, która przyjechała na Dolny Śląsk w poszukiwaniu pracy.

Wrocław jest dużym ośrodkiem akademickim, znajdują się tu liczne centra usług biznesowych. Różnego rodzaju specjaliści (np. z branży IT i języków obcych) mogą przebierać w ofertach pracy. W stolicy Dolnego Śląska panują również korzystne warunki dla rozwijania własnej działalności gospodarczej.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj