Dutkiewicz układa się z Petru. Magdalena Piasecka z N. zostanie nowym wiceprezydentem

Dzisiaj doszło do podpisania porozumienia o koalicyjnej współpracy w radzie miejskiej pomiędzy Rafałem Dutkiewiczem a Ryszardem Petru z Nowoczesnej.

Już nic nie stoi na przeszkodzie żeby nowym wiceprezydentem Wrocławia została Magdalena Piasecka, która kilka dni temu zasiliła szeregi partii Ryszarda Petru.

Nieformalna koalicja trwała od dawna, ponieważ radni .N wspierali na głosowaniach pomysły prezydenta.

Gdy w lipcu 2016 roku sześciu radnych Platformy Obywatelskiej opuściło partię i klub by przejść do Nowoczesnej i zawiązać współpracę z Rafałem Dutkiewiczem, Ryszard Petru mówił:

Mamy ustalenie z panem prezydentem o wiceprezydencie, który byłby przedstawicielem Nowoczesnej. O szczegółach będziemy informować w odpowiednim momencie

Jak widać negocjacje trwały bardzo długo, a koniec końców wiceprezydentem Wrocławia z ramienia Nowoczesnej będzie zaufana osoba Prezydenta Dutkiewicza, która do partii Ryszarda Petru zapisała się… tydzień temu.

Można śmiało powiedzieć, że Rafał Dutkiewicz ograł Nowoczesną. Partia Ryszarda Petru tak naprawdę nie uzyskała żadnych profitów z tej współpracy.

– komentuje wrocławski politolog Mateusz Winnik

2 KOMENTARZE

  1. Może Petru zapisze p. Beatę Szydło do Nowoczesnej ? Miałby już gotowego premiera, a nie skromnego wiceprezydenta??

  2. Można śmiało powiedzieć, że Rafał Dutkiewicz ograł Nowoczesną. Partia Ryszarda Petru tak naprawdę nie uzyskała żadnych profitów z tej współpracy. Ha,HA,HA no ale śmiechłam, komu oni te kity wstawiają. A TAK NA MARGINESIE PO CO KOMU WICEPREZYDENT? DOŚĆ APANAŻY I PROFITÓW DLA PARTYJEK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj