Mobilny podświetlany bilbord przejedzie z misją po Europie

Dawid Furman z Fundacji Tradycji Miast i Wsi z Rzeszowa przyjechał dzisiaj do Brzegu i Wrocławia z najsławniejszym już mobilnym podświetlanym bilbordem. Razem z przyjaciółmi zamierza przejechać kilka europejskich miast i za pomocą prostego graficznego przekazu, powiedzieć zachodniemu społeczeństwu, że w Polsce to obozy były ale tylko niemieckie.

My tylko żądamy prawdy historycznej, jesteśmy przeciwko używaniu nieprawdziwych nazw, które nagminnie ukazują się w Europie. Akacja trwa od 2015 roku, pomysłodawcą baneru jest społeczność portalu wykop.pl

Z kolei Fundacja Tradycja Miast i Wsi zajęła się logistyką przedsięwzięcia, która może zbierać środki finansowe na takie działania. Oprócz portalu wykop.pl jest inny, który bardzo pomaga zelaznalogika, który używa znanego już # German deat camps. Not Polisch. Remember!

Wyjazd w znacznym stopniu sfinansowany jest przez internautów, i wszystko na to wskazuje, że będziemy kontynuować misję. Na razie, jedziemy do Wiesbaden pod siedzibę stacji telewizyjnej CDF, Mainz, Bonn a także Brukseli, Londynu i Cambridge. Będziemy w podróży non stop, od jutra do niedzieli. Nasze relacje będą na facebooku.

Na bilbordzie po lewej stronie jest brama obozu w Auschwitz, i odpowiednio wystylizowana głowa Adolfa Hitlera. A po prawej stronie sławny już napis.

To jest kuriozalne, że Polacy muszą jeździć do Niemiec i im tłumaczyć, że fałszują historię. Tym bardziej, że u nich żyją świadkowie i milczą o tym kto je zakładał.

MP

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ