Morawski: Pomimo prób destabilizacji zapowiadane premiery odbędą się w terminie

MP Cezary Morawski

Cezary Morawski, podczas cyklicznej konferencji dla mediów powiedział, że sytuacja w Teatrze Polskim podobna jest do tej, sprzed ostatniej konferencji.

W międzyczasie odbyły się referenda, organizowane przez dwie grupy. Pokazały poparcie dla dyrektora Morawskiego. Pomimo prób destabilizacji, przez Inicjatywę Pracowniczą, w teatrze trwa normalna – choć trudna – praca. Zapowiadane premiery odbędą się w terminie, mamy nowych aktorów, zatrudnionych na etat, inni grają gościnnie, mówi dyrektor Cezary Morawski.

Mamy pełną obsadę aktorską, pojawią się nowe nazwiska. 10 i 16 marca wystawimy Mirandolinę Purinniego i Chorego z urojenia Moliera. Natomiast 11 marca, Bar pod Zdechłym Psem na podstawie tekstów Władysława Broniewskiego.

Pod koniec kwietnia, wystawimy Kordiana Słowackiego. W maju będzie Birdermann i podpalacze a także dwie realizacje ze stowarzyszeniem teatralnym STM, to jest Mrożek na pełnym morzu i Edukacja Rity.

Oczywiście w ramach spotkań edukacyjnych zapewniamy cykliczne spotkania z najmłodszymi. W lutym, na Scenie na Świebodzkim, spektakl dla dzieci.

Dyrektor Morawski zwrócił się do mediów i publiczności z prośbą, aby każdy z nas wykazał się dobrą wolą i odrobiną cierpliwości.

Do końca sezonu, mamy zaplanowanych osiem premier, dobrze by było aby mogły się odbyć w spokoju

a także

wszystkie Kobiety w dniu ich święta (8 marca 2017) zapraszam na Mirandolinę. Będzie to pokaz otwarty w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

czytaj:  NAPIĘTA SYTUACJA W TEATRZE

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ