Ukrywał się przez 26 lat. Trwa procedura ekstradycyjna

policja.jpg

Był poszukiwany za zbrodnię, którą dopuścił się na terenie Dolnego Śląska. Od 26 ukrywał się lat i zmieniał swoją tożsamość. Dzięki doskonałej współpracy dolnośląskich policjantów z kolegami z półwyspu apenińskiego mężczyzna został wytropiony i zatrzymany. Był całkowicie zaskoczony, gdy włoscy karabinierzy przedstawili mu nakaz aresztowania. W chwili obecnej wszczęta została już procedura ekstradycyjna. 

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy prowadzą poszukiwania najgroźniejszych przestępców, doprowadzili do zatrzymania przez włoskich karabinierów poszukiwanego 52-letniego mężczyzny. Był on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Dolnośląscy policjanci od 1991 roku prowadzili poszukiwania za mężczyzną, który w dopuścił się zgwałcenia i zabójstwa kobiety.  Funkcjonariusze podejrzewali, że może przebywać poza granicami kraju. Poszukiwany ukrywał się i zmieniał swoją tożsamość.
Ślady prowadziły najpierw do Francji, a następnie do Włoch. Dolnośląscy policjanci dotarli do informacji, że policja włoska prowadzi postępowanie dotyczące fałszerstwa dokumentów. Na podstawie posiadanych informacji, na temat osoby  posługującej się zupełnie innym danymi, policjanci nie mieli żadnym wątpliwości, że jest to poszukiwany od 26 lat przestępca.
Funkcjonariusze współpracując z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego i Biura Współpracy Międzynarodowej KGP, w ramach sieci ENFAST, natychmiast przekazali informację do Włoch o zatrzymaniu poszukiwanego. Odbyło się to błyskawicznie, gdyż od momentu potwierdzenia prawdziwej tożsamości do zatrzymania mężczyzny minęło zaledwie kilka godzin. Włoscy policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicach miejsca jego zamieszkania. W chwili obecnej wszczęta została już procedura ekstradycyjna.
źródło:dolnoslaskapolicja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj