Jest akt oskarżenia wobec “bombera” z Wrocławia!

Radio Wrocław podało, że wrocławski bomber może spędzić za kratami resztę swojego życia. Prokuratura skierowała dzisiaj do sądu akt oskarżenia wobec Pawła R.

– Są to zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i usiłowania zabójstwa wielu osób (…). Sąd w takiej sytuacji – przy ograniczonej poczytalności – może zastosować wobec oskarżonego nadzwyczajne złagodzenie kary, ale podkreślam – nie musi tego uczynić – mówi dla Radia Wrocław Robert Tomankiewicz z Prokuratury Krajowej.

W maju ubiegłego roku w autobusie linii 145 zauważono podejrzany pakunek. Kierowca wyniósł go z pojazdu. Wówczas pakunek eksplodował, raniąc przechodzącą kobietę.

Policja prędko ustaliła, że za podłożenie ładunku odpowiada 22-letni Paweł R., student Politechniki Wrocławskiej. Bombę skonstruował chałupniczym sposobem. Domagał się przekazania mu 120 kilogramów złota. W razie niespełnienia jego żądań, zapowiadał zdetonowanie kolejnych czterech ładunków na terenie Wrocławia.

Bomber został zatrzymany w domu rodzinnym w Szprotawie (woj. dolnośląskie), obecnie przebywa w areszcie. Za swój czyn grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W trakcie śledztwa przeprowadzono symulowanych wybuch. Eksperci są pewni, że Paweł R. był rzeczywistym zagrożeniem. Do materiałów dowodowych załączono również opinie psychologów i psychiatrów.

– Ten materiał uważamy za bardzo mocny, który w sposób jednoznaczny przesądza sprawstwo. Te czyny mają charakter terrorystyczny – mówi Tomankiewicz dla Radia Wrocław.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ