Legnica: trwa dramat dziesięciolatki z domu dziecka

Andrzej19, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Jak informuje Radio Wrocław, w jednym z legnickich domów dziecka doszło do dramatycznych wydarzeń.

Wychowawczyni z domu dziecka przy ulicy Wandy biła jedną ze swoich podopiecznych i groziła jej. Poszkodowana dziewczynka ma 10 lat. Śledczy zbadali film, nakręcony przy pomocy telefonu komórkowego. Twierdzą, że dowód jest niepodważalny.

– Uzyskaliśmy opinię biegłej psycholog, że u tej dziewczynki wychwyciła zaburzenia poczucia bezpieczeństwa i miłości, a ponadto wskazała, że dalsze funkcjonowanie tej małoletniej w tym domu dziecka jednak nie jest dla niej korzystne – mówi dla Radia Wrocław prokurator Radosław Wrębiak.

Teraz wychowawczyni może trafić do więzienia nawet na trzy lata. Co jednak najgorsze, dziewczynka nadal przebywa w tym samym zakładzie, choć już w listopadzie prokurator Wrębiak wnioskował do prezydenta miasta, aby poszkodowaną przenieść. Z jakiego powodu?

– Wcześniej trwały jeszcze przeróżne czynności sprawdzające. W najbliższym czasie pan prokurator otrzyma odpowiedź na swoją propozycję przeniesienia do innego ośrodka tej podopiecznej – mówi Radiu Wrocław Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ