Miriam Shaded obnaża hipokryzję PO: Rząd Kopacz odmówił przyjęcia 150 sierot z Syrii!

mirian piekna.jpg

„Dwa lata temu, jeszcze za rządów PO, składałam wniosek do władz publicznych, żeby Polska przyjęła 150 sierot syryjskich. Decyzja była odmowna. Dopiero po tym, jak o sprawie zaczęło być głośno w mediach, przyjęto 50 rodzin” – powiedziała Miriam Shaded w programie Marcina Roli dla portalu wrealu24.pl.

Ostatnio byliśmy świadkami nagonki medialnej na rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko zaczęło się od rewelacji Radia Zet, jakoby polskie władze odmówiły przyjęcia „10 sierot z Aleppo”. Szybko okazało się, że wcale nie chodziło o „10 sierot”, lecz o osiedlenie w Polsce nieokreślonej liczby rodzin – i że rząd wcale nie odmówił.

Nie przeszkodziło to politykom opozycji i liberalnym mediom w powtarzaniu wyssanych z palca bzdur.

Ale dziś wiadomo, że Platforma Obywatelska wykazała się nie tylko energią w powielaniu kłamstw, ale i hipokryzją. Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera, ujawniła w rozmowie z portalem wrealu24.pl, że rząd PO odmówił przyjęcia… 150 syryjskich sierot.

Dwa lata temu, jeszcze za rządów PO, składałam wniosek do władz publicznych, żeby Polska przyjęła 150 sierot syryjskich. Decyzja była odmowna 

– zdradziła Shaded w rozmowie z Marcinem Rolą. Jak się dowiedzieliśmy – prezes Fundacji Estera aplikowała o przyjęcie 300 rodzin i 150 sierot. Rząd PO odmówił – po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno, przyjęto tylko 52 rodziny, ale już nie sieroty.

Miriam Shaded dodała, że przykro jej jest, że sprawa syryjskich dzieci – cierpiących w wyniku działań wojennych – jest obecnie tak wykorzystywana do walki politycznej.

Całość rozmowy:

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ