Gdzie i jak we Wrocławiu dzieci spędzą ferie zimowe

 Nie wiesz jak spędzić ferie w mieście? Zobacz zajęcia na ferie –  terminy i ceny. W tym roku uczniowie na Dolnym Śląsku ferie zaczynają jako ostatni – wolne mają od 13 do 26 lutego 2017 r.

Aktualny program ferii zimowych 2017 we Wrocławiu. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

„Niezwykłe postacie średniowiecznego Wrocławia” w programie: przedstawienie wybranych bohaterów z historii Wrocławia (prawdziwych lub legendarnych) . Zabawa w tworzenie własnej wersji legendy.

„Przydomki władców Polski – na wesoło” w programie: zapoznanie się z przydomkami wybranych władców Polski oraz z informacją dlaczego owe miana „przylgnęły” do panujących. Przedstawienie omówionych władców na dwóch portretach: artystycznym  i satyrycznym. Zabawa w parach: przedstawienie za  pomocą pantomimy wylosowanej głowy państwa, próby odgadnięcia o kogo chodzi przez pozostałe dzieci.

„Wynalazki XIX i XX wieku we Wrocławiu” w programie: przedstawienie roli wynalazków w dziejach ludzkości. Zapoznanie się z dawnymi wynalazkami: aparatem, maszyną do szycia, tramwajem, mikroskopem i innymi. Rysowanie zapamiętanego wynalazku lub zaprojektowanie własnego.

Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-14.00 dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071 391 69 40 w. 113. Zajęcia i zwiedzanie placówki po zajęciach są dla tych grup bezpłatne. Lekcje przeznaczone są dla uczniów wszystkich klas, trwają ok. 80 – 90 min. Dzieci indywidualne mogą dołączyć do grupy.

źródło:wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj