Kradzieże na terenie budowy drogi S3. Tym razem łupem sprawcy padło paliwo z maszyn

policja zbuk.PNG

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z maszyn oraz usiłowania włamania do kontenera. Do obu zdarzeń doszło pod koniec stycznia br. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Pod koniec stycznia br. do lubińskiej policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące zdarzeń zaistniałych na terenie budowy drogi S3. W pierwszym przypadku nieznany sprawca dokonał kradzieży paliwa z maszyn. W kolejnym usiłował włamać się do kontenera socjalnego. To mu się nie udało prawdopodobnie został spłoszony.

Jak zawsze w takich przypadkach wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji. W wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji ustalili sprawcę. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, bowiem, iż za oba przestępstwa odpowiada ten sam mężczyzna.

Zatrzymany to 31 letni mieszkaniec gm. Lubin. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. To już kolejny sprawca zatrzymany przez policjantów za kradzieże z terenu budowy drogi S3.

źródło: lubin.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ