Odszkodowanie dla rodziców tragicznie zmarłego chłopca

CudPotwórca, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Radio Wrocław poinformowało, że firma TAURON zapłaci rodzinie zmarłego chłopca 240 tysięcy złotych. Sąd zapośredniczył zawarcie ugody.

Chodzi o sprawę 14-letniego Filipa, który zginął na jednym z wrocławskich boisk szkolnych. Do tragedii doszło przed 11 laty, w dniu 30 lipca 2006 roku. Chłopiec grał w koszykówkę. Piłka wypadła za mur, który otaczał boisko. Filip wspiął się na ogrodzenie. Nie wiedział, że zainstalowana na murze siatka jest pod napięciem. Został porażony i zmarł. Reanimacja nie przyniosła efektu.

– Pełnomocnicy stron oświadczają, iż chcą zawrzeć ugodę. Strony zgodnie postanawiają, że pozwana TAURON Dystrybucja S.A. w Krakowie zapłaci na rzecz każdego z powodów kwoty po 120 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za krzywdę – treść porozumienia podaje Radio Wrocław.

Sąd uznał, że winę ponosi dyrektorka gimnazjum oraz dyspozytor pogotowia energetycznego. Za narażenie na utratę życia oraz niedopełnienie obowiązków zostali oni ukarani wyrokami pozbawienia wolności w zawieszeniu. Rodzina zmarłego walczy dalej o pieniądze.

– Ta rozprawa kończy roszczenie w stosunku do TAURONA. Zawisła już sprawa przed sądem rejonowym we Wrocławiu przeciwko Gminie Wrocław, która była pracodawcą pani dyrektor szkoły – poinformował w rozmowie z Radiem Wrocław radca prawny Lucjan Chreściak, pełnomocnik rodziców.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ