Prokuratorski zarzut dla 21-letniego kierowcy Seicento

beata-szydlo-2.jpg
Prokuratura Okręgowa w Krakowie zarzuciła 21-letniemu Sebastianowi K. nieumyślne naruszenia zasad ruchu drogowego oraz niezasygnalizowanie manewru.

Podczas konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformował również, że premier Beata Szydło zostanie przesłuchana, gdy pozwoli na to stan jej zdrowia.

Prokuratura zarzuca Sebastianowi K. nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego oraz niezasygnalizowanie manewru. Zdaniem Prokuratury kierowca Seicento nie zachował ostrożności i był bezpośrednim sprawcą wypadku.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformował także, że przejazd kolumny rządowej odbywał się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 18:30 w Oświęcimiu. Rządowa kolumna trzech samochodów, w której pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu. Kierowca limuzyny rządowej, próbując uniknąć skutków zderzenia odbił w lewo. Na poboczu uderzył w drzewo. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj