Mieszkańcy osiedla we Wrocławiu nie chcą wycinki drzew

Shaqspeare, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Radio Wrocław informuje, że na wrocławskim osiedlu WuWa wycinane są drzewa. Tamtejsi mieszkańcy wzywają do zaprzestania wycinki i interweniują w tej sprawie u urzędników.

Jedna z miejskich spółek – Wrocławska Rewitalizacja – pracuje nad odnowieniem terenu osiedla, położonego między ulicami Wróblewskiego, Tramwajową, Dembowskiego, Zielonego Dębu i Kopernika. Powstanie tam m.in. parking. Pod jego budowę wycięto kilkanaście drzew, uznanych przez specjalistów za chore.

Następnie na innych okazach w pobliskim parku pojawiły się znaki X, oznaczające drzewo przeznaczone do wycięcia. Wówczas mieszkańcy zgłosili sprawę do Zarządu Zieleni Miejskiej. Niebawem na pniach pojawiły się zielone kropki.

– Jeszcze tydzień temu na wszystkich tych drzewach były znaczki takie jak na drzewach, które zostały wycięte do samej ziemi. Po interwencji w Zarządzie Zieleni Miejskiej wszystkie te kropki zostały przemalowane. Pomylili się – czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Interwencja obywateli uchroniła więc część roślin przed wycinką. Wiele starych drzew jednak wycięto. Może to spowodować, że w okolicy będzie mniej ptaków.

– Wycięli drzewa, które rosły wiele lat. Teraz posadzą drzewa, które nie urosną bo nikt nie będzie o to dbał, albo jakieś krzewy, które nie dadzą schronienia ptakom, których pełno było w tych drzewach, które zostaną teraz wycięte – mówi jedna z mieszkanek w rozmowie z Radiem Wrocław.

Stojąca na czele spółki Grażyna Adamczyk podkreśla, że trzeba było to zrobić. Drzewa zostały zbadane przez specjalistów, a decyzje nie zostały podjęte pochopnie.

– To jest początek, to  tak jak remontujemy mieszkanie. Też najpierw robimy demolkę. Trzeba to odczekać, trzeba to wytrzymać. Wszystko co robimy jest przemyślane. U konserwatora jest osoba zajmująca się zielenią i zapewniam, że obejrzała każde drzewo i nad każdym drzewem debatowaliśmy długo – podaje Radio Wrocław.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ