Waszczykowski ostro do Timmermansa: „Będziemy przestrzegać konstytucji, a nie waszego wyobrażenia o niej”

Waszczykowski.jpg
fot:youtube

W panelu dyskusyjnym o przyszłości Unii Europejskiej obok szefa polskiego MSZ wzięli udział: prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans i niemiecki minister finansów Wolfgang Schauble.

Witold Waszczykowski został zaatakowany przez holenderskiego polityka. Timmermans wyliczał absurdalne zarzuty, które miały zgromadzonych przekonać o tym, że w Polsce nie jest przestrzegane prawo.

Co słyszę w relacjach z Polski? Że nie jest przestrzegana konstytucja

— grzmiał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

Proszę nam pozwolić przestrzegać naszej konstytucji, a nie waszego wyobrażenia o naszej konstytucji. (…) Jakie było zalecenie Komisji Weneckiej? Macie w Polsce spór i macie narzędzia, by go zakończyć. Zróbcie to, rozmawiajcie o tym. To się dzieje

— odparł Witold Waszczykowski.

Polski minister spraw zagranicznych bierze udział w dorocznej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w Monachium (MSC2017). Panel, w którym dyskutuje zatytułowany jest „Przyszłość Unii Europejskiej: zjednoczeni czy podzieleni?

Następnie w programie konferencji przewidziany jest panel dyskusyjny o tytule: „Przyszłość Zachodu: upadek czy powrót?”. Wezmą w nim udział prezydent RP Andrzej Duda, amerykański senator JOhn McCain, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i brytyjski sekretarz stanu i spraw zagranicznych Boris Johnson.

źródło: wpolityce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj