Odznaczenie posła Michała Dworczyka medalem za zasługi dla Kresów

Foto: Facebook/IrenaBukalska

Na zaproszenie Stowarzyszenia Kresowian z Dzierżoniowa 13 lutego 2017 roku przybył na spotkanie z Kresowianami i sympatykami Kresów poseł na Sejm RP – Michał Dworczyk.

Przewodniczący Kresowian pan Florian Kuriata przedstawił pokrótce bogatą działalność Stowarzyszenia na terenie Ziemi Dzierżoniowskiej, gdzie widocznym znakiem pamięci o Kresach są dwa pomniki w Dzierżoniowie
i Rondo Kresowian.

Pan Kuriata ubolewał też, że młodzież szkolna tak mało wie o bogatej historii, kulturze, ludziach i miejscach na Kresach.

Poseł Michał Dworczyk mówił o swej fascynacji Kresami, przybliżył zebranym swą działalność w Parlamencie na rzecz Kresów, przypomniał o ustanowieniu przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości Święta – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej oraz o Karcie Polaka dla Polaków na Kresach.

Wymieniono również poglądy na temat obecnej sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie oraz zapewniono o obopólnej współpracy na rzecz Stowarzyszenia Kresowian.

W uznaniu dla pracy i zasług posła Michała Dworczyka Zarząd Kresowian Ziemi Dzierżoniowskiej uhonorował go „Medalem za zasługi na rzecz Kresów”. Poseł Michał Dworczyk zapewniając o swej życzliwości i pamięci przekazał na rę prezesa Floriana Kuriaty album o historii Lwowa.

Spotkanie przy kawie i herbacie upłynęło w miłej i życzliwej atmosferze.

Irena Bukalska – Ruch Społeczny Lecha Kaczyńskiego na Dolnym Śląsku

źródło: zPrawa.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ