Wrocławskie salony włączyły się w ogólnopolską akcję Podaruj dzieciom włos

We Wrocławiu w ramach ogólnopolskiej akcji ścinania włosów, można w wybranych salonach fryzjerskich zostawić ścięte włosy, które w postaci peruk, zostaną bezpłatnie przekazane chorym na nowotwory lub po radioterapii ale tylko do 18 roku życia.

Jak mówi Izabela Abelec-Rokosz meneger salonu Joan Luis David u nich akcja trwa cały rok, nieprzerwanie od kilku lat.

Salony fryzjerskie, biorące udział w akcji, wszystkim chętnym ścinają i układają fryzury za darmo, w przypadku, gdy pasmo/warkoczyk przeznaczony do oddania ma 30 cm. Jeśli mniej, trzeba dopłacić za modelowanie, mówi Izabela Abelec-Rokosz meneger salonu Joan Luis David:

U nas akcja trwa cały rok, nieprzerwanie od kilku lat. Przychodzą do nas dziewczyny i chłopcy. W zasadzie wiek nie ma tu znaczenia. Chodzi o to, aby chcący oddać swoje włosy dla dzieci w potrzebie mieli minimalną długość 25 cm. Wszystkie ofiarowane włosy wysyłamy fundacji WeGirl. Najdłuższe pasemko jakie mieliśmy,  miało 40 cm.

We Wrocławiu taki zabieg można wykonać w C.H Korona Hair Coif, w D.H. Renoma Joan Luis David, Professional&Elegance a także w Pasji u Krystyny Szymańskiej.

Jeśli dziewczyny, chcą to zrobić same, muszą wiedzieć, jak je przygotować do ścięcia, jak zapakować i gdzie przesłać. Przede wszystkim włosy muszą być umyte, bez odżywek i lakieru, należy podzielić je na kilka pasemek, zapleść warkoczyki lub ścisnąć gumką w kilku miejscach. Minimalna długość obciętego włosa nie może być mniejsza, niż 25 cm.

źródło: Salon Joan Luis David w D.H. Renoma

foto: print scrn, yt

MP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj