Pracownicy fundacji, po otrzymaniu informacji o nielegalnej hodowli, pojechali na rekonesans do Kolonii Strzelce. Na miejscu zastali przerażający widok

Fund. Oleśnickie Bidy

Aktywiści fundacji Oleśnickie Bidy odkryli dwie nielegalne hodowle rasowych psów w Kolonii Strzelce, pod Dobroszycami, w gminie Oleśnica.  Warunki w jakich  trzymane były zwierzęta, bo oprócz psów były jeszcze owce i świnka wietnamska, urągały wszelkim normom. Wśród psów były również zwłoki szczeniąt.

Jak mówią społecznicy, łącznie z dwóch miejsc przewieźli do weterynarza ponad 50 psów i kilkanaście szczeniaków. Wszystkie były trzymane w skandalicznych warunkach. Brudne, głodne, bez wody, w za ciasnych i nieocieplonych pomieszczeniach.

Fund. Oleśnickie Bidy

Weterynarz Anna Czajkowska z Przychodni Weterynaryjnej w Oleśnicy, do której trafiły psy i szczeniaki, powiedziała:

Ciężki stan zdrowia zwierząt wskazuje na to, że ich gehenna trwała od dłuższego czasu. Mają wewnętrzne pasożyty, ogólnie psy są bardzo zaniedbane. Widać, że miały zaklejone oczy. Mamy zapalenie ślinianki w przypadku jednego z psów. No i pazury pozawijane.

Magdalena Gmyrek z Fundacji Oleśnickie Bidy

Suki szczenne z pozostałymi psami biegały razem, była na nich była gruba warstwa odchodów.

Iwona Magdziarska z wrocławskiego Związku Kynologicznego twierdzi, że nadużycia spowodowane są niedoskonałym prawem.

Hodowcy sami ustalają przepisy, rejestrują się ale nikt ich nie kontroluje. Dlatego przed zakupem powinniśmy osobiście sprawdzić hodowcę a także w Związku Kynologicznym.

Podczas interwencji  na posesję został wezwany patrol policji z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, asp. sztab. Sławomir Gierlach powiedział:

Właściciel psów został przesłuchany na razie w roli świadka. Wszystko wskazuje na to, że może mieć  postawiony zarzut o znęcanie się nad zwierzętami.

A Fundacja Oleśnickie Bidy zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty na jej konto aby sfinansować koszty obdukcji i badań weterynaryjnych, leczenia, sterylizacji. Pomóc można również udostępniając post na fb.
Przelew na konto naszej Fundacji: Fundacja na rzecz bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt „Oleśnickie Bidy”
Nr konta: 66 1160 2202 0000 0002 9795 3643
SWIFT: BIGBPLPW (dla przelewów zagranicznych)
Lub PayPal http://olesnickiebidy.pl/jak-pomoc/darowizny/

źródło: Oleśnickie Bidy, TVP3

MP

4 KOMENTARZE

  1. Wszystko to dobre działania,tylko dlaczego na obdukcje, badania i leczenie zwierząt nie są pobierane pieniądze od właścicieli hodowli w pierwszej kolejności,a potem dopiero od darczyńców

  2. Pani Małgorzato- jeśli przeczytała Pani artykuł i obejrzała zdjęcia widziała Pani doskonale ile warte są zwierzęta dla właściciela „hodowli” i raczej nikt nie spodziewałby się po nim chęci „odkupienia swoich win”. Podejrzewam, że prośby i groźby na nic się nie zdadzą. Jedynym co pomoże to mam nadzieję jak najdotkliwsza kara sądu- grzywna + więzienie- za co szczerze trzymam kciuki.

  3. Ma pan rację,ale coś trzeba zrobić żeby te kanalie w pierwszym rzędzie pokrywały koszty,nie wymuszając idzie przekaz dalej,a zanim zostaną ukarani to i tak sprawa kosztów się rozmywa,a też i to ukaranie jest dla nich mało skuteczne,mam tylko nadzieję że powstanie dobre prawo takie żeby te łajdaki boleśnie to odczuły

  4. Takie pierdy jak mówi Pani ze związku kynologicznego w życiu nie słyszałam. Jestem właścicielką psa jak się okazuje dokładnie od tego hodowcy. Pieski przed oddaniem były na pięknej posesji z dużym zadbanym terenem, co nie wzbudzało żadnych podejrzeń o nieprawidłowościach. Pies ma wystawioną metrykę urodzeniową, a jakżeby inaczej – przez Związek Kynologiczny Oddział we Wrocławiu. Takich metryk zostało pewnie wydanych setki a może i tysiące. Czy wydawanie metryk jednemu hodowcy w ilościach hurtowych nie daje pracownikom Związku nic do myślenia?Normalny człowiek ma prawo zgłosić podejrzenia na policję ale pracownik Związku już nie? No tak pewnie tam nie pracują ludzie…..A może to właśnie oni są odpowiedzialni za wszystkie fabryki psów w tym kraju? Czy Pani ze związku ma jeszcze jakieś złote rady jak sprawdzić hodowcę, który ukrywa zwierzęta w dziuplach, o których jak się okazuje wszystkie wioski wokół wiedziały. Żenada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj